Categories

Нурофен Стопколд 200 mg/30 mg табл. х 24 Nurofen STOPCOLD

Нурофен Стопколд 200 mg/30 mg табл. х 24 Nurofen STOPCOLD
11,60 лв.

АКТИВНА СЪСТАВКА;Всяка филмирана таблетка съдържа; Ibuprofen 200 mg, Pseudoephedrine Hydrochloride 30 mg. НАЧИН НА ИЗПИСВАНЕ; Без лекарско предписание. ТЕРАПЕВТИЧНИ ПОКАЗАНИЯ; За облекчаване симптомите при простуда и грип, свързани с  конгестия и включващи болки, главоболие, фебрилитет, болки в гърлото, запушен нос и блокирани синуси.ДОЗИРОВКА И НАЧИН НА ПРИЛОЖЕНИЕ; Приема  се перорално и за кратковременна употреба.Възрастни и деца над 12 години - първоначалната доза е 2 таблетки, след това, ако е необходимо - една или две таблетки на всеки 4 часа. Да не се вземат повече от 6 таблетки за 24 часа. ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ; Тежка сърдечна недостатъчност, свръхчувствителност към някоя от съставките, аспирин или други хестероидни противовъзпалителни лекарствени средства, рекурентна пептична язва,анамнеза за стомашно - чревен кръвоизлив или перфорация, тежка бъбречна или чернодробна недостатъчност, трети треместър на бременността, тахикардия, хипертония, ангина пекторис, диабет, феохромоцитом, тясноъгълна глаукома, увеличена простата. Противопоказан е при спортисти поради положителна допинг проба.СПЕЦИАЛНИ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ; Едновременната употреба с други нестероидни противовъзпалителни средства, трябва да се избягва.Има повишен риск от асептичен менингит при пациенти с лупус еритематозус и смесени съединителнотъканни заболявания.Може да се повлияе овулацията, като ефекта е обратим  с преустановяване на лечението.Ибупрофен засилва ефекта на антикоагулантите.НЕЖЕЛАНИ ЛЕКАРСТВЕНИ РЕАКЦИИ;Неспецифични алергични реакции,реакции на свръхчувствутелност,стомашно - чревни нарушения / болка,диспепсия, гадене /, главоболие,много рядко бъбречни, чернодробни  и хематологични  увреждания. Да се съхранява при температура под 25 С, на сухо.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      ПРОИЗВОДИТЕЛ; Reckitt Benckiser International Ltd, Великобритания